Matematika, játékok, matematikai játékok

Csákány Béla
2007. november 13. (kedd) (Egész nap)
Kopasz Katalin

Csákány Béla a Szegedi Tudományegyetem Matematikai Tanszékcsoportja Algebra és Számelmélet Tanszékének emeritus professzora. Rektorsága idejére egyaránt hálás szívvel emlékeznek az Újszegedi Csillagvizsgáló munkatársai és a JATE-klub korábbi vezetői. Erről és számos kitüntetéséről azonban csak újságokból tájékozódhatunk, ő maga soha nem említi, érezteti ezt. Ő az a karizmatikus tanár, akit minden diákja a három kedvenc tanár rangsorában az első helyre sorol. Előadása alatt bárki elhiheti magáról ,hogy ért az univerzális algebrához, még akkor is, ha fél órával később egy szóra sem emlékszik... Matematikai játékokról mesélve a laikus, vagy fásult, álmos hallgatóságból percek alatt elővarázsolja a játékos, érdeklődő gyermeket.