Magyarország lakosságának egészségügyi helyzete

Barabás Katalin
2008. március 13. (csütörtök) (Egész nap)
Varga Adrienn

Dr. habil Barabás Katalin a Szegedi Tudományegyetem Magatartástudományi csoportjának vezetőjeként tevékenykedik. Az egyetem orvostudományi karainak hallgatóit vezeti be leendő hivatásuk szépségeibe, és árny oldalaiba is. Számos előadást tart, nemcsak a fent említett karok tanulóinak, előadásainak témái: tanatológia, antroplógia, gerontológia, mentálhigiéné... stb.

A magyar populáció egészségi állapota rossz. A születéskor várható élettartam rövidebb, mint a többi Európai Uniós országé.

A magyar lakosság egészségi állapotának jellemzése után, az elkeserítő epidemiológiai helyzet okait elemezve, azokat a lehetőségeket mutatja be a Tanárnő, amelyek alkalmasak a kedvezőtlen tendenciák megállítására. Az értelmiség feladata , hogy felelősséget vállaljon környezetéért, ezért olyan módszerekről teszek említést, amelyek segítségével a fiatal értelmiségi hatékonyan befolyásolhatja önmaga és a rábízott gyermekek, ill. emberek egészségi állapotát.

A nemzetközi példák, valamint bizonyos hazai eredmények azt igazolják, csakis széles interszektoriális összefogással lehet sikert elérni.
Éppen ezért ezzel az előadással az Önök egészség iránti elköteleződését kívánom megerősíteni.